New Balance

New balance patrili vždy medzi pohodlné sneakers z kvalitných materiálov, ktoré pomáhajú v prevencii proti plochým nohám.

Sú pohodlné a vychádzajú v subtílnych farebných kombináciách. A aj keď nekričia farbami ani bláznivými iteráciami, udržali si svoje miesto vysoko na rebríčku medzi sneakers, kde zúri konkurenčná vojna. Veľké značky ako Nike a adidas vždy sponzorovali športové tímy a skrze atletické hviezdy o sebe dávali vedieť. Značka New Balance na to nepristúpila a vždy promovala len a len svoju obuv. Promovali ich vysokú kvalitu a nepopierateľné pohodlie. V 70. rokoch použili do oficiálnej tlačenej reklamy fotografiu bezdomovca v ich slávnom modeli 320. Tým sa myslelo, že New Balance sú naozaj pre každého.

Značka začínala ako zdravotná ortopedická obuv, ktorá vďaka lepšej podpore klenby ponúka tomu, kto ju nosí, väčšie pohodlie. Okolo 40. rokov sa ponuka začala rozširovať o basketbalové, baseballové a bežecké modely. A práve v bežeckej komunite sa NB tešili veľkej obľube. Ako jediná značka totiž ponúkali rôzne veľkosti čo sa dĺžky aj šírky topánky týka. V roku 1976 môžeme prvý krát vidieť nové logo, ktoré používajú dodnes. O dva roky bola ponuka rozšírená o prvé kúsky oblečenia. V roku 2001 sa “narodili” deväť deväť jednotky, ktoré si obľúbil Steve Jobs.

we got now

NewBalance