image.alt

Maison Margiela x Reebok Announce Classic Leather Memory Of + Club C Memory Of

Maison Margiela a Reebok oznamujú dva nové releases Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of: najnovšie tenisky, ktoré vznikli skrz ich neustály kreatívny dialóg. Siluety, ktoré pôjdu do predaja 25. marca 2022, budú k dispozícii v tónovo bielej a tónovo čiernej farbe. Tieto sneakers sú prvými dvoma z piatich nových dizajnov tenisiek uvedených na trh na jar tohto roku. Pre túto najnovšiu kapitolu spolupráce parížskeho módneho domu s americkou značkou športového oblečenia interpretuje kreatívny riaditeľ John Galliano sériu klasik Reebok prostredníctvom charakteristického konceptu Maison Margiela známeho ako the memory of.

Táto technika vyvoláva dojem známych prvkov prostredníctvom dekonštrukcie odevov a doplnkov. Je to vizuálna spomienka na predmet alebo pocit, ktorý už nie je hmotne viditeľný, ale hmatateľný prostredníctvom obrysu alebo sugescie: the memory of – spomienky na niečo, čo kedysi bolo. Zavedená súčasť vyvíjajúcej sa gramatiky Maison Margiela, the memory of čerpá z iluzívnych a často figuratívnych kódov tvorivej praxe módneho domu. Táto technika, aplikovaná na tradičný dizajn tenisiek Reebok, zvýrazňuje identifikovateľné aspekty zakorenené v našej kolektívnej pamäti a aktivuje naše zdieľané vizuálne vnímanie.

Na Club C Memory Of každý aplikovaný kožený prvok – vrátane pätky, dierok na šnúrky a pútka na päte – prešiel procesom redukcie. Niektoré elementy sú odlúpnuté, aby sa odkryli strieborné znaky perom naznačujúce šustrovu procesnú prácu, zatiaľ čo iné sú orezané na ich štrukturálne jadro pomocou už vopred zmieňovanej techniky decortiqué. Pôvodný popruh topánky pripomína rozstrapkaný steh na boku, zatiaľ čo logo Reebok je rozrezané na polovicu a zrastené s logom Maison Margiela – the memory of - spomienka na oba štítky v symbióze. Club C Memory Of je vyrobená z prémiovej kože a má gumovú podrážku s podrážkou EVA na vnútornej strane.

Maison Margiela x Reebok Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of budú k dispozícii od 25. marca vo vybraných obchodoch Maison Margiela a na maisonmargiela.com a reebok.com za doporučenú maloobchodnú cenu 350 EUR – 329 GBP – 350 $ – ¥ 50 000 – 3 190 HKD – 399 000 ₩ – 3 190 RMB. Ďalšie informácie a fotografie týkajúce sa ostatných siluet Memory Of budú odhalené neskôr v tomto roku.

Maison Margiela Reebok Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of budú k dispozícii od 25. marca vo vybraných obchodoch. S FlexDogom ti neutečú.